تغذیهسلامت

تاثیر مثبت سرخ کردن غذا با روغن زیتون در سلامت قلب

در این قسمت از تغذیه سایت دی دی قصد داریم تا تاثیر مثبت سرخ کردن غذا با روغن زیتون بر سلامتی قلب را برای شما نمایش داده ایم. بهترین و سالم ترین روغن برای سرخ کردن مواد غذایی کدام است؟ در این بخش پاسخ این سوال را محققان اسپانیایی بدست آورده اند.

روغن زیتون در سلامت

روغن زیتون و فواید مثبت سرخ کردن غذا با آن

با توجه به وجود انواع و اقسام روغن های گیاهی و حیوانی، همیشه این سوال پیش می آید که بالاخره کدام روغن مناسب سرخ کردن است. این موضوع وقتی پیچیده تر می شود که هر روز یکی از کارشناسان و متخصصان درباره مزایا و یا معایب روغن های گیاهی یا حیوانی سخن می گویند و توصیه هایی می کنند.

سالم ترین روش برای پخت غذا، روش آب پز کردن است.در صورتی که ناچار هستید غذای خود را سرخ کنید می توانید از روش سرخ کردن غذا با روغن زیتون استفاده کنید.

پژوهشگران دانشگاه مادرید اسپانیا دریافته اند، احتمال خطر بروز بیماری قلب یا مرگ زودرس در افرادی که به طور منظم از غذای سرخ شده در روغن زیتون استفاده می کنند، کمتر است و به نوعی در سلامت انسان نقش مثبتی ایفا میکند.

روغن زیتون در سلامت

پژوهشگران در این بررسی، تعداد 40 هزار و 757 بزرگسال 26 تا 69 ساله را ظرف یک دوره ی 11 ساله سنجیدند. این پژوهشگران روی روش های آشپزی و عادات غذایی افراد تمرکز کردند. هیچ یک از شرکت کنندگان در زمان شروع بررسی دچار بیماری قلب نبودند.

طبق تعاریف، غذای سرخ شده عبارت از غذایی است که فقط با سرخ شدن تهیه می شد. از شرکت کنندگان در این پژوهش خواسته شده بود غذا را تفت دهند، بکوبند یا خرد کنند.

نتایج این تحقیق نشان داد، در کشورهای منطقه مدیترانه که غذا با روغن زیتون یا آفتابگردان سرخ می شود و چه در خانه و چه در بیرون از خانه، مقدار زیادی غذای تفت داده شده مصرف می شود، میان مصرف غذای سرخ شده و احتمال بروز بیماری کرونر قلب و یا مرگ ارتباطی وجود ندارد.

این پژوهش در مجله BMJ انتشار یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا