بیماری ، پیشگیری و راه درمانسلامت

درمان آب مروارید چشم (شکل ها و علائم و انواع آب مروارید ها)

در اين مطلب از بخش سلامت سایت دی دی سعی داريم تا درمان آب مروارید چشم (شکل ها و علائم و انواع آب مروارید ها) را به شما نشان بدهیم.

آب مروارید (کاتاراکت) نوعی بیماری چشمی با دلایل گوناگون است که با تارشدن عدسی چشم آغاز می شود و با افزایش تیرگی و کدرشدن عدسی و درنهایت مختل شدن بینایی چشم خاتمه می یابد.

علامت آب مروارید و نحوه درمان آنها به طور طبیعی

کم شدن میزان دید در افراد، علامت اولیه بیماری آب مروارید است به همین سبب خیلی زود تشخیص داده می شوند و حتی در مراحل پیشرفته نیز با یک عمل جراحی سرپایی درمان می شود.

آب مروارید چیست

آب مروارید فرسایش متراکم لنز طبیعی چشم انسان است که باعث می شود دید شفاف به آرامی بدتر و بدتر شود اگر به درستی درمان نشود منجر به کوری می شود.آب مروارید بیشتر در افرادی که بیش از 40 سال تاثیر میگذارد.در حدود 40 سالگی، بیوشیمی بدن انسان شروع به تغییر می کند. پروتئین هایی که توسط سلول های چشم تولید می شوند، انعطاف پذیری و سختی خود را از دست می دهند. آب مروارید همچنین علت عمده ی کوری پیشرونده در سراسر جهان است .
توده پروتئین ها در بعضی قسمت های لنز چشم تقسیم می شوند.این توده ها و لکه های سفید با چشم انسانی دیده می شوند.آب مروارید باعث از بین رفتن دقت و دید در فواصل خاص می شود.با این حال، این توده های سفید به نظر می رسد یک شبه درست نشده اند. آب مروارید به آرامی رشد می کند، در حالی که چشم سعی میکند با این انسداد سفید سازگار شود.

درمان آب مروارید

از علت تا درمان آب مروارید

انواع مختلف آب مروارید نور را مختل میکنند و تصاویری را که چشم در زاویه های مختلف دریافت میکند را تحریف می کنند. بنابراین، این نوع کوری در هر فردی که به آن مبتلا شده، متفاوت است.

انواع آب مروارید

سه نوع مختلف از آب مروارید وجود دارد که نام آنها مستقیما از قسمتهای چشمی که آسیب میرساند، نام گذاری شده اند:

آب مروارید زیر کپسول خلفی
تشخیص این نوع در یک نگاه بسیار دشوار است. و این بیماری به سرعت پیشرفت میکند.بیماران مبتلا به دیابت یا اشخاصی که دوزهای بالای استروئید ها را دریافت میکنند، بسیار مستعد به ابتلا هستند.

آب مروارید چند نوع است

آب مروارید چند نوع است

کاتاراکت اسکلروتیک هسته ای
همانطور که نام آن نشان میدهد، این نوع آب مروارید در هسته رخ میدهد. این شایع ترین نوع در میان مردان و زنان با سن بالای 70 سال است.
آب مروارید کورتکس
این مدل آب مروارید با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است. آنها لکه هایی کوچک و مبهم سفید در چشم هستند. آنها در مرکز لنز مانند قاعدهای کوچک میباشند.

علائم آب مروارید

علائم بسیاری از این بیماری وجود دارد، از جمله:
بینایی ابهام یا تاری دید
حساسیت به نور و یا ناراحتی با نور تماس برقرار کردن

چگونه میتوان میتوان بهبود یافت ؟

مشکل دید در فضاهای تاریک یا تاریک
چشم انداز فیلمی از منبع نور، مانند لامپ و شمع
دید زرد رنگ
دو دیده شدن
تغییرات مکرر در لنزهای تجویز شده، به این معنی که آب مروارید روی چشم شما تاثیر میگذارد
مشکل در مطالعه
با این حال، علائم آب مروارید بسیار شبیه به علائم مشکلات جدی چشم، مانند نزدیک بینی یا آستیگماتیسم است بنابراین، شما باید اغلب زمانی که این علائم را در خود دیدید، به پزشک مراجعه کنید.

علت آب مروارید چیست

نحوه درمان آب مروارید به روش های طبیعی

بعضی از پزشکان اصرار می ورزند که این توده های سفید قابل پیشگیری نیستند.با این حال، درمان های مختلفی برای کاهش این بیماری وجود دارد.یک درمان ارگانیک و غیر تهاجمی، برای بیمار مبتلا جایگزین میشود. در اینجا چند راه برای درمان طبیعی آنها به وجود دارد:

اجتناب از عادات مضر
سیگار را ترک کنید و مصرف الکل را کم کنید تا کیفیت زندگیتان را بالا ببرید.در ابتدا ممکن است دشوار باشد، به ویژه به دلایل فشار اجتماعی.با این حال، به یاد داشته باشید که ترک سیگار و نوشیدن الکل کمتر باعث جلوگیری از انحطاط بدن شما میشود. چشم، مانند تمام اعضای بدن دیگر، از عادت های سالم تر بهره مند خواهد شد.

یک رژیم متعادل داشته باشید
رژیم غذایی یکی از مهمترین عوامل پیشگیری از بیماریهای وابسته به انحطاط است. یک رژیم متعادل کمک میکند حفظ تعادل بدن و تنظیم خودش میکند.خود تنظیمی کمک میکند که شرایط خوبی که پروتئین هایی که توسط بدن انسان تولید میشود، بیشتر طول بکشد.در عین حال، آنتی اکسیدان ها در غذاها به حفظ سلامت بدن انسان کمک میکنند. آنزیم ها از میوه ها و سبزیجات به سلامت چشم ها و سایر اعضای بدن کمک میکنند.

 

علامت اولیه آب مروارید چشم

قطره چشمی کمک میکند تا چشم هایتان را هیدراته و سالم نگه دارید. این امر باعث جلوگیری از کار افتادن اعصاب بینایی به علت روانکاری ناکافی خودشان از کار بیفتند، جلوگیری میکند و نتیجه باعث کاهش خطر ابتلا به آب مروارید میشود.

کلام آخر
تنها افراد مسن از آب مروارید رنج نمی برند. بنابراین، شما باید عادت های خود را که به سلامت درازمدت شما کمک میکند، اتخاذ کنید.به یاد داشته باشید که پروتئین هایی که بدن شما تولید میکند، به اندازه سبک زندگی شما، سالم خواهد بود. چالش برای طبیعی آب مروارید و حفظ سلامتش را قبول کنید.

ویکیپدیا Cataract

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا