آرایش و زیباییسلامت پوست و مو

نکات مهم استفاده از ماسک صورت

در این قسمت سلامت از سایت دی دی قصد داریم شما را با مطلب نکات مهم استفاده از ماسک صورت همراه کنیم.

نکات استفاده ماسک صورت

اگر شما هم از ماسک های خانگی برای صورت تان استفاده میکنید بهتر است برخی نکات را درباره آن ها بدانید و در مصرف ماسک ها زیاده روی نکنید.

راه درست استفاده از ماسک صورت

بسیاری از ما د وست د اریم که با استفاد ه از برخی روش های طبیعی و بد ون صرف هزینه های بالا، پوستی شاد اب و زیبا د اشته باشیم به همین د لیل گاهی ممکن است با استفاد ه از مواد طبیعی موجود د ر منزل مان انواع ماسک، کِرم و نرم کنند ه برای پوست خود ساخته و از آنها استفاد ه کنیم د ر حالی که د رباره ترکیب این مواد و عوارض احتمالی و صد ماتی که ممکن است برای پوست به همراه د اشته باشد ، آگاهی چند انی ند اریم.

از قدیم بسیار شنید ه ایم که اگر ماست را روی پوست مان به صورت ماسک صورت استفاده کنیم یا رند ه شد ه مغز خیار و روغن باد ام را روی صورت بگذاریم، می توانیم به جوان سازی و آبرسانی پوست مان کمک کنیم.
بسیاری از ما این نسخه ها را تجربه و حتی به د وستان مان نیز توصیه کرد ه ایم اما واقعیت این است که بسیاری از ما هنوز نمی د انیم که این روش ها تا چه اند ازه موثر است و اصلا آیا عوارضی به همراه د ارد یا نه؟ به همین منظور سراغ دکتر متخصص پوست و مو رفتیم تا زوایای مختلف مصرف ماسک صورت را بررسی کنیم.

نکات استفاده ماسک صورت

روش استفاده از ماسک صورت

در مصرف ماسک صورت زیاده روی نکنید!

ماسک های مرطوب کننده باید دو بار در هفته استفاده شوند، اما اگر در آب و هوایی خیلی گرم، سرد یا خشک زندگی می کنید و پوست تان خشک شده است باید از ماسک صورت مرطوب کننده به طور روزانه استفاده کنید.
در رابطه با ماسک های روشن کننده پوست باید به این نکته توجه کرد که این ماسک صورت حاوی مواد لایه بردار و ملتهب کننده هستند که استفاده بیش از حد از آنها می تواند مُضر باشد. در مورد ماسک های پاک کننده هم باید گفت استفاده بیش از اندازه می تواند به پوست آسیب برساند.

مراقب ماسک های خانگی باشید!

اغلب در جراید یا رسانه ها فرمول ها ی مختلف و گاه عجیب و غریب و دور از ذهنی به عنوان ماسک صورت مقوی یا محافظ انواع پوست مشاهده می شود که با ترکیبی از میوه ها یا عطرها یا داروهای عطاری سعی در کاستن چربی پوست و بهبود بخشیدن به وضعیت ظاهری آن دارند اما باید بدانید که ماسک گذاشتن و مراقبت از پوست چرب کاری تخصصی است که بهتر است توسط پزشک مجرب و کارآزموده، پرسنل آموزش دیده و در مراکز درمانی معتبر و دارای صلاحیت انجام شود.
متاسفانه روزانه افراد زیادی به دلیل بروز واکنش ها ی آلرژیک و حتی عفونی در اثر انجام مداخلات نابه جای مراقبت از پوست و استفاده از ماسک صورت به پزشکان مراجعه می کنند که گاه به درمان ها ی طولانی و پرهزینه ای نیاز دارند.

اثرات منفی ماسک صورت برای پیری پوست

پیری پوست صورت شما شاید تنها به دلیل مسائلی همچون سن و سال و یا استرس و مشکلات به وجود نیامده باشد بلکه استفاده اشتباه برخی مواد به عنوان ماسک صورت می تواند پیری پوست صورت شما را موجب شود ماسک ها باید با احتیاط استفاده شود تا بیشتر جوانی و زیبایی پوست صورت حفظ شود.
موادی همچون جوش شیرین، اسپری مو، خمیر دندان، لیمو، وازلین، لوسیون بدن، پراکسید هیدروژن از بدترین موادی هستند که در صورت استفاده به عنوان ماسک صورت می توانند باعث خشکی و سوزش پوست می شوند و ممکن است منجر به مشکلات جدی پوستی گردند.

حمام آب داغ نکنید!
حمام داغ احساس خوبی دارد، اما رطوبت لایه بیرونی پوست شما را کاملا از بین می برد. آب داغ، روغن های طبیعی لایه اپیدرم را کاهش می دهد و لایه محافظتی که جلوی از دست رفتن رطوبت پوست را می گیرد، تخریب می کند و به خشکی و عدم تعادل پوست منجر می شود.

حمام
اگر شما به طور طبیعی، پوستی چرب یا پر جوش دارید، خشک کردن آن باعث واکنشی می شود که منجر به تولید چربی بیشتر در پوست می گردد. همیشه به جای آب داغ، از آب ولرم استفاده کنید و دوش های آب داغ را به حداقل برسانید، مخصوصا در زمستان که پوست، بیشتر مستعد خشکی و خارش می باشد.

نکات استفاده ماسک صورت

هر ماسک صورت طبیعی موثر نیست

مرد م ما د ر گذشته وقتی بیمار می شدند ، بیشتر از توصیه های درمانی و ساده ریش سفیدان و مادر بزرگان که تا اندازه ای به طب اشراف داشتند ، استفاده می کردند.

امروز نیز برخی از مردم این رویه را دنبال می کنند و ترجیح می دهند با ترکیب برخی مواد ساده و طبیعی، نسخه ای تهیه کنند و از آن برای داشتن پوستی سالم تر و حتی درمان برخی اختلال ها و بیماری های پوستی خود استفاده کنند.

در حالی که این گروه نمی دانند از دید گاه طب سنتی سلامت پوست تنها با مصرف موضعی ماسک صورت امکانپذیر نیست بلکه نیاز به تقویت و اصلاح عملکرد اعضا و اندام های د اخلی بدن نیز وجود د ارد .

در حقیقت این پوست است که فعل و انفعالات درونی بدن را نمایان می کند. بنابراین علاوه بر استفاده از ماسک صورت مختلف باید برای رفع اختلال ها و مشکلات اقدام کرد .

بهترین طرز استفاده از ماسک صورت

ابتدا هر نوع آرایشی را از روی پوست تان پاک کنید. بعد در یک فضای مرطوب و گرم مانند حمام قرار بگیرید تا منافذ صورت تان باز شود. حتی می توانید بعد از حمام کردن، صورت تان را لیف بزنید تا سلول های مرده از روی آن پاک شده و راه برای ورود ترکیبات فعال باز شود.

در صورتی که مایل هستید از ماسک صورت مرطوب کننده استفاده کنید لایه ای ضخیم از ماسک صورت را روی پوست صورت و گردن بمالید تا پوست آنچه را نیاز دارد جذب کند.

می توانید از سمت پایین به بالا برای کشیدن پوست و وارد کردن مواد فعال به عمق پوست، صورت و گردن را ماساژ دهید.

به این مساله توجه داشته باشید که نباید مواد را به اطراف چشم که پوست آن بسیار نازک است بمالید چون در این صورت احتمال تورم و تحریک پوست وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا