آرایش و زیباییسلامت پوست و مو

تصورات اشتباه در موضوع زیبایی پوست و مو

تصورات اشتباه زیبایی پوست و مو

بعد از تحقیقات بر روی رایج ترین تصورات اشتباه در موضوع زیبایی پوست و مو در بین افراد و ثابت شدن نادرستی انان، با قسمت آریش و زیبایی از سایت دی دی همراه باشید تا این نتایج را با شما در میان بگذرایم.

باورهای اشتباه زیبایی پوست و مو

بسیاری از این تصورات غلط به طور گسترده به عنوان حقیقت پذیرفته شده اند. در حالیکه شاید شما برخی از بهترین رازهای زیبایی را از مادرتان یاد گرفته باشید،

اما سایر نکات زیبایی متداول می توانند مانند باورهای غلط قدیمی رد شوند. دانستن اینکه کدام توصیه های زیبایی را می توانید کنار بگذارید، یک ضرورت برای حفظ ظاهر جوان تان است:

تصورات اشتباه زیبایی پوست و مو

وازلین از چین و چروک جلوگیری می کند

با توجه به مقاله ای که در سال 2013 در مجله تحقیق بالینی منتشر شد،

وازلین دارای مزایای مرطوب کنندگی پوست می باشد و می تواند به پاک کردن آرایش کمک کند.

مرطوب کننده ها به کاهش ظاهر خطوط ریز کمک می کنند. با این حال نویسنده ی این مقاله معتقد است که درمان های موضعی حاوی رتینول، مؤثرترین روش برای پیشگیری از چین و چروک ها هستند.

تیغ زدن باعث می شود که موها ضخیم تر شوند

ممکن است مادرتان به شما گفته باشد که تراشیدن موها باعث می شود آن ها ضخیم تر، درشت تر یا تیره تر شوند. این یک باور غلط متداول است.

بررسی سال 2007 که در مجله ی پزشکی بریتانیا منتشر شد، گزارش می دهد که شواهد علمی، این باور را رده کرده اند و نشان می دهند که تیغ زدن بر سرعت رشد مو یا ضخامت مو تأثیر نمی گذارد

اما موهای کوتاهتر ممکن است ضخیم به نظر برسند زیرا ساقه ی مو اغلب ضخیم تر از انتهای نازک آن است.

تصورات اشتباه زیبایی پوست و مو

تصورات غلط زیبایی پوست و مو

کره ی کاکائو از استرچ مارک جلوگیری می کند

احتمالا شنیده اید که استفاده از کره ی کاکائو روی شکم در طول دوران بارداری، از استرچ مارک جلوگیری می کند. متاسفانه این نکته زیبایی متداول نیز یک افسانه است.

بررسی سال 2015 که در مجله درماتولوژی بریتانیا منتشر شد، گزارش می دهد که کره ی کاکائو از استرچ مارک جلوگیری نکرده یا شدت آن ها را کاهش نمی دهد.

خمیر دندان جوش ها را از بین می برد

قرار دادن خمیر دندان روی جوش ها یک درمان زیبایی خانگی دیگر است که ممکن است از مادرتان شنیده باشید. در حالیکه قرار دادن خمیر دندان روی جوش ها ممکن است پوست تان را خشک کند،

باعث می شود که صورت تان تحریک شده و حتی قرمز تر شود که روی آکنه، خمیر دندان نگذارید.

به جای آن، داروهایی که مخصوص از بین بردن جوش ها طراحی شده اند را امتحان کنید، مانند داروهایی که حاوی اسید سالیسیلیک یا بنزوئیل پر اکساید هستند.

ویتامین های پریناتال باعث رشد سریع ترموهای شما می شوند

بسیاری از زنان در طول دوران بارداری، رشد سریع موها و افزایش ضخامت مو را تجربه می کنند. با این حال، این ها به خاطر تغییرات هورمونی است، نه ویتامین های دوران بارداری.

در حالیکه این درست است که کمبود برخی مواد مغذی خاص می تواند منجر به از دست دادن موها شده و مکمل های مولتی ویتامین به جلوگیری از کمبود مواد مغذی کمک می کنند،

اما مایو کلینیک گزارش می دهد ادعای آن که ویتامین های دوران بارداری باعث ضخیم تر شدن موها می شوند، اثبات نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا